IOT

IoT (internet of things) – internet rzeczy. To podejście opisuje sieć połączonych fizycznych "rzeczy", które dzięki połączonym sensorom, oprogramowaniu i innych technologiach, które umożliwiają wymianę danych między urządzeniami i chmurą obliczeniową przez internet. Definicja internetu rzeczy ewoluowała przez ostatnie lata i pod to pojęcie były dodawane kolejne techniki i technologie takie jak: chmura obliczeniowa, analiza czasu rzeczywistego, ML / AI.

IoT w świecie utrzymania ruchu odnosi się najczęściej do możliwości jakie daje ilość i dostępność czujników i pomiarów każdej maszyny. Obecnie bardzo wiele maszyn jest sprzedawanych z wbudowanymi czujnikami z gotowymi API pod które łatwo się połączyć i odczytać dane. Dzięki temu możliwe jest analizowanie tych danych w celu utrzymania maszyny w wymaganej jakości.

Aby umożliwić największą synergię i optymalnie wykorzystać IoT, należy połączyć kilka systemów w przedsiębiorstwie: SCADA, CMMS, ERP.
W ramach systemów IOT możemy zaoferować Państwu integracje z Państwa istniejącymi sterownikami/czujnikami SCADA jak także zaproponujemy instalacje czujników bezprzewodowych które można czasowo zainstalować na urządzeniach w celu detekcji problemów.
Takie podejście nie wymaga dodatkowych instalacji mediów (prąd i sieć), mogą one działać w pełni niezależnie na wbudowanych bateriach. Do prawidłowego działania potrzebne jest jedno miejsce gdzie w jakimś centralnym punkcje jest możliwość podłączenia zasilania, które pozwoli zasilić router komunikacyjny między czujnikami. Dostępne czujniki to :
  • czujnik temperatury
  • czujnik drgań
  • czujnik przepływu prądu
  • czujnik prędkości obrotowej
Połączone czujniki takie jak wymienione powyżej gwarantują pełną integrację z SimplyMobile CMMS, dzięki temu możliwe jest prowadzenie analiz wewnątrz systemu.