SimplyMobile CMMS

Firmy, które odniosły sukces, wiedzą, że poprawa wydajności ich infrastruktur zmniejsza koszty, zwiększa ich konkurencyjność i zdolność do wzrostu. Infor EAM Enterprise od lat pomaga klientom zrozumieć związek między wydajnością infrastruktury, a wzrostem.

SimplyMobile jako kompleksowe rozwiązanie klasy CMMS do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, pozwala na ciągłe monitorowanie stanu infrastruktury i wydajności zasobów, ocenę gromadzonych danych w celu identyfikacji kluczowych trendów i anomalii, prognozowanie potencjalnych problemów oraz podejmowanie trafnych decyzji, które pozwolą na rozwój prowadzonej działalności.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu we wdrażaniu międzynarodowych rozwiązań klasy CMMS/EAM w obszarze zarządzaniu infrastruktury udało się wypracowań zaawansowane a zarazem proste w użyciu narzędzie wspomagające pracowników służb technicznych w ramach codziennych działań. SimplyMobile jako nowoczesne narzędzie wspierające wdrażanie strategii "Przemysł 4.0" zapewnia narzędzia do monitorowania kluczowych parametrów pracy poszczególnych urządzeń i zarządzania procesem codziennego utrzymania, w tym komunikowania alertów i niepożądanych trendów, które pomagają wyeliminować nieplanowane przestoje.

SimplyMobile pozwoli na

 1. -

  maksymalizowanie efektywności konserwacji - usprawnij proces konserwacji, aby przedłużyć żywotność zasobów i poprawić ich dostępność

 2. -

  zmniejszanie kosztów zapasów magazynowych - unikaj utrzymywania niepotrzebnych części zamiennych lub pilnego zakupu brakujących elementów wymaganych do naprawy

 3. -

  zwiększenie skuteczności w egzekwowaniu gwarancji - popraw proces śledzenia napraw, kwalifikuj zdarzenia, które stanowią podstawę do roszczeń gwarancyjnych

 4. -

  poprawienie niezawodności i zarządzania ryzykiem - przewiduj i ograniczaj ryzyko związane z niedostępnością infrastruktury i co za tym idzie utraconymi korzyściami

 5. -

  uzyskanie elastycznego narzędzia do codziennej pracy - wdrażaj lokalnie, w chmurze - niech to będzie Twój wybór. Za każdym razem otrzymasz ten sam w pełni funkcjonalny system CMMS.

SimplyMobile w ramach podstawowej funkcjonalności wspomaga wszystkie procesy związane z zarządzaniem infrastrukturą, od drobnych konserwacji w produkcji dyskretnej, poprzez bieżące i codzienne kontrole w firmach z branży spożywczej, zarządzanie kampaniami remontowymi w przemyśle chemicznym i rafineryjnym, zarządzanie flotą dla firm transportowych, aż po zarządzanie infrastrukturą liniową w spółkach z sektora publicznego.

Co zyskujesz

Dzięki SimplyMobile zyskujesz:

 1. -

  Zarządzanie hierarchią infrastruktury. Śledzenie miejsca pracy poszczególnych elementów infrastruktury wraz z ich kosztami eksploatacji za pomocą "wielopoziomowej struktury drzewiastej", która może połączyć zarówno części zmienne, podzespoły jak i konkretne urządzenia z procesem technologicznym, pełnionymi funkcjami, ciągiem technologicznym, czy też fizyczną lokalizacją.

 2. -

  Zarządzanie budżetem. Zautomatyzuj wszystko, co wiąże się z Twoim budżetem przeznaczonym na utrzymanie infrastruktury, od jego zdefiniowania poprzez wymagany proces akceptacji, po bieżący nadzór nad jego realizacją wynikający z prowadzonych prac serwisowych.

 3. -

  Zarządzanie inspekcją i obchodami. Uzyskuj automatyczne powiadomienie o problemach występujących w infrastrukturze, poprzez prowadzenie wymaganych inspekcji i kontroli, zarządzaj zidentyfikowanymi problemami, kontroluj kluczowe parametry pracy urządzeń, udostępnij informację jak dokonać naprawy stosując się do wypracowanych standardów.

 4. -

  Zarządzanie zleceniami pracy. Śledź i zarządzaj wszystkimi zleceniami pracy, kontroluj krytyczność i terminy realizacji poszczególnych prac, koordynuj prace wielobranżowe, zaplanuj wymagane zasoby w postaci własnych specjalistów, zakontraktuj wykonawców zewnętrznych, wezwij wymagany sprzęt, zarezerwuj wymagane część zamienne, przeprowadź niezbędne czynności obejmujące planowanie i harmonogramowanie dostępnych zasobów, rozlicz wszystkie poniesione koszty i nakłady, dokonaj klasyfikacji w celu przeprowadzenia niezbędnych analiz i optymalizacji.

 5. -

  Zarządzanie zakupami. Kontroluj pełnym procesem zakupu części zamiennych i usług poprzez zarządzanie katalogiem dostawców, cenników, ofert, zamówień i umów. Zamawiaj odpowiednie części zamienne i kontroluj terminy dostaw, zapewnij odpowiedni proces odbioru dostarczanych towarów, optymalizuj ilość zamawianych materiałów, prowadź ocenę dostawców usług i materiałów, kontroluj udzielane gwarancje.

 6. -

  Zarządzanie częściami zamiennymi i materiałami. Monitoruj i kontroluj zapasy magazynowe, oznakuj części zamienne kodami kreskowymi i zautomatyzuj proces wydawania i cyklicznej inwentaryzacji, gromadź precyzyjną wiedzę o miejscu użycia poszczególnych części zmiennych oraz ich żywotności, prowadź analizy pozwalające na identyfikację części niewykorzystywanych, zabezpiecz minimalne stany poszczególnych części na podstawie harmonogramu prac, historii zużycia, krytyczności infrastruktury i dostępności zakupowej.

Moduły SimplyMobile

Lista wybranych modułów wspieranych przez system utrzymania ruchu:

 1. -

  Zgłoszenia pracy : Moduł odpowiedzialny za rejestrację uwag i problemów. Umożliwia dodatkowo śledzenie wcześniej zarejestrowanych zgłoszeń, pozwala na procesowanie modyfikowanie i ocenę zarejestrowanych danych

 2. -

  Zlecenia pracy : Proces obsługi wykonywania pracy i rejestracji części, przepracowanego czasu, i pozostałych kosztow.

 3. -

  Projekty : Obsługa projektow remontowych i inwestycyjnych, z planowaniem i śledzeniem kosztów

 4. -

  Budżety : Tworzenie, zatwierdzanie, optymalizacja i śledzenie wydatków w ramach budżetów remontowych

 5. -

  Magazyn : Pełna obsługa procesów magazynowych, związanych z częściami zmiennymi. Pełne śledzenie cześci wraz ze śledzeniem gwarancji i rotacji.

 6. -

  Urządzenia : Definicja urządzeń, ich zużycia, tworzenie wielopoziomowych struktur. Urządzenia mogą być w wielu strukturach i systemach. Obsluga pozycji funkcjonalnych jak i rotacji urządzeń

 7. -

  Pracownicy : Definicja, harmonogramy, planowanie jednostkowe osób lub jako brygad i zawodów

 8. -

  PM (Preventive Managment) : Tworzenie planów krótko i długoterminowych, wraz ze śledzeniem wykonania i notyfikacjami i przypomnienaimi.

 9. -

  Zakupy : Obsługa zapotrzebowań, zamówień i zapytań ofertowych w konteiscie czesci zamiennych jak i usług.

 10. -

  Faktury : Rejestracja faktur wraz z procesem akceptacji i alokacji kosztów do zleceń pracy lub urządzeń

 11. -

  Analizy i KPI : Wielowymiarowe raportowanie, konfigurowalne ekrany i wskaźniki pozwalające na szybkie i dokłądne śledzenie co się dzieje w systemie

 12. -

  Aplikacja mobilna : Aplikacje dedykowane na IOS i Android, on-line i off-line, pozwalające na tworzenie wysoko-konfigurowalnych rozwiązań